21 Ağustos 2017 Pazartesi

        Zootekni; ekonomik olarak hayvan ve hayvan ürünleri üretmek üzere evcil hayvanların yetiştirilmesi, çoğaltılması, bakım-beslenmesi ve ıslahı konuları ile uğraşan bir bilim dalıdır.

Bölümün ana hedefleri; hayvancılık alanında hizmet verecek zooteknist/ ziraat mühendisleri yetiştirmek, bilim insanı yetiştirmek, ARGE faaliyetleri planlayarak ve yürüterek hayvancılık bilimine bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde katkı yapmaktır. Bu kapsamda lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim vermekte, konu alanında araştırmalar planlamakta ve yürütmekte, özel ve kamu kurum ve kuruluşlarına bilgi desteği sağlamaktadır.

HABERLER

Zootekni Bölüm Bülteni 2011

 

 

Zootekni Bölüm Bülteni 2012

 

ACI KAYBIMIZ

Bölümümüz 4. sınıf öğrencisi Elif SUNGUR, 19 Nisan 2014 Cumartesi günü Antalya-Isparta karayolunda yaşanan trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir.

Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine, arkadaşlarına ve tüm sevenlerine sabır dileriz. Toprağı bol ruhu huzurlu olsun.

 

Başımız sağ olsun.
 

12. ULUSAL ZOOTEKNİ ÖĞRENCİ KONGESİ VE ULUSLAR ARASI KATILIMLI KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİMİ VE HAYVANCILIK SEMPOZYUMU

Zootekni Camiasının Değerli Mensupları ve Öğrencilerimiz,
Süleyman Demirel Üniversitesi Zootekni Bölümü olarak üstlendiğimiz 12. Ulusal Zootekni Öğrenci Kongresi ve Uluslar arası Katılımlı Küresel İklim Değişimi ve Hayvancılık Sempozyumumuz  9-11 Mayıs 2016 tarihleri arasında  Isparta'da yapılacaktır.  Kongre ile ilgili ayrıntıları kongremizin web sitesi adresinden alabilirsiniz.

İnternet sitemiz: http://sempozyum.sdu.edu.tr/zootekni2016/index.html

Web Sayfası Sorumlusu

Arş. Gör. Turgay AKÜNAL

Süleyman Demirel Üniversitesi

Ziraat Fakültesi

Zootekni Bölümü

32000 Çünür / ISPARTA

 

Tel: 0 246 211 85 18

Fax: 0 246 211 86 96